رویه بازگرداندن کالا

رویه‌های بازگرداندن کالا

هدف دیجی کوشا همواره رضایت و آرامش خاطر مشتریان بوده است و در این راستا می‏‌کوشد تا هر سفارش در شرایط مطلوب و مورد انتظار به دست مشتری برسد. باوجوداین ممکن است مشتریان محترم پس از خرید، با مسائلی روبرو شوند که در چنین مواردی خدماتی در چارچوب خدمات پس از فروش در نظر گرفته‌شده است.

لطفاً توجه داشته باشید:

در صورت خرید با استفاده از کد تخفیف پس از نهایی شدن خرید اعمال هرگونه تغییری (حذف، اضافه و کنسل کردن سفارش) غیرممکن و موجب باطل شدن کد تخفیف می‌گردد.

اگر کالای خریداری‌شده، ایراد یا اشکال فنی داشته باشد:

اگر کالای خریداری‌شده دارای ایراد یا اشکال فنی باشد خریدار فرصت دارد از زمان تحویل کالا تا پایان ۳ روز به واحد خدمات پس از فروش اطلاع دهد. بدیهی است استفاده از این سرویس تنها درصورتی‌که کالا در کارتن یا جعبه اصلی دیجی کوشا بازگردانده شود امکان‌پذیر است.

هرگونه تغییرات و مخدوش نمودن بر روی کارتن یا جعبه اصلی کالا امکان استفاده از ضمانت بازگشت را از بین خواهد برد.

اشکال فنی و ظاهری شامل شکستگی، خط و خش و مانند آن روی بدنه کالا و قطعات تزئینی که در اثر استفاده نادرست کاربر از کالا ایجاد شود شامل رویه بازگشت کالا نمی‌شود. استفاده نادرست پس از تحویل کالا مواردی مانند حمل‌ونقل و جابجایی، نصب و راه‌اندازی، تنظیمات، کاربرد غیرمعمول، نگهداری و استفاده‌ی غیر و متفاوت با توصیه سازنده کالا (قیدشده در دفترچه راهنمای کالا) را شامل می‌شود.
اگر کالای خریداری‌شده ازنظر مشخصات، ظاهر فیزیکی با اطلاعات وب‌سایت مغایرت داشته باشد:

اگر کالای خریداری‌شده با اطلاعات در سایت مغایرت داشته باشد خریدار می‌بایست طی ۲۴ ساعت بعد از تحویل کالا واحد خدمات پس از فروش را در جریان موضوع جهت اقدامات لازم قرار دهد.

اگر مغایرت، بدون استفاده از کالا قابل‌مشاهده است، مثل رنگ یا مشخصات درج‌شده روی بدنه، باید کالا در شرایط اولیه خود باشد و از آن استفاده‌نشده باشد.

عکس محصولات جهت اطلاع و کمک به خرید مشتری است و ممکن است در پاره‌ای جزییات با کالای اصلی تفاوت‌هایی داشته باشد به استناد آن‌ها نمی‌توان اعلام مغایرت کرد. ملاک وجود مغایرت در مشخصات کالا، مشخصات فنی درج‌شده در وب‌سایت است.

درصورتی‌که امکان تشخیص مغایرت بدون باز کردن بسته‌بندی وجود دارد، امکان رسیدگی به درخواست مشتری در صورتی ممکن است که کالا از حالت اورجینال یا بسته‌بندی اصلی و اولیه خود خارج نشده باشد– درصورتی‌که امکان تشخیص مغایرت تنها با باز کردن بسته‌بندی ممکن باشد، لازم است کارتن و جعبه اصلی محصولات نگهداری شود و از دور ریختن آن جداً خودداری شود.

بدیهی است استفاده از این سرویس تنها درصورتی‌که کالا در کارتن یا جعبه اصلی دیجی کوشا بازگردانده شود امکان‌پذیر است

.
اگر کالای خریداری‌شده، آسیب‌دیدگی یا ایراد فیزیکی و ظاهری داشته باشد:

آسیب‏‏ یا ایراد فیزیکی باید حداکثر طی ۲۴ ساعت پس از دریافت کالا به واحد خدمات پس از فروش اطلاع داده شود.

بدیهی است استفاده از این سرویس تنها درصورتی‌که کالا در کارتن یا جعبه اصلی دیجی کوشا بازگردانده شود امکان‌پذیر است.

اگر مشتری از خرید خود منصرف شود:

انصراف از خرید و درخواست مرجوعی به کالایی تعلق می‌گیرد که باز نشده باشد، هیچ‌گونه دخل و تصرف، باز کردن بسته‌بندی اولیه، پلمپ، برچسب‌ها و حتی نایلون وکیوم و شیرینک، امکان مرجوع کردن را از بین خواهد برد حتی اگر از کالا استفاده‌نشده باشد.

اگر هنوز سفارش ارسال نشده باشد، باید هر چه سریع‏‌تر به واحد پیگیری سفارش‌ها اطلاع داده شود. اگر پس از دریافت کالا مشتری از خرید خود منصرف شود، حداکثر تا ۷ روز باید انصراف خود را به واحد خدمات پس از فروش اطلاع دهد. در این حالت برگرداندن کالا پس از تائید کارشناس خدمات پس از فروش، تنها در صورتی امکان‌پذیر است که کالا باز نشده باشد و به همراه همه ملزومات و اقلام همراه آن ارسال شود. همچنین اگر کالا به‌ همراه هدیه فروخته‌شده باشد، بازگرداندن هدیه همراه آن نیز الزامی است. لازم به ذکر است کالاهایی که به دلیل ماهیت خاص یا استفاده شخصی و با توجه به لزوم رعایت مسائل بهداشتی نمی‌توانند باز پس داده شوند، از شمول این بند خارج هستند. لطفاً توجه داشته باشید که هرگونه تغییر در شرایط اولیه کالا، حتی دربسته بندی امکان استفاده از این سرویس را از بین خواهد برد. همچنین در صورت انصراف از خرید، ارسال کالا به عهده مشتری خواهد بود.
اگر در اثر حمل‌ونقل، آسیب‌دیدگی ایجادشده باشد:

آسیب‌دیدگی باید حداکثر طی ۲۴ ساعت پس از دریافت کالا، به خدمات پس از فروش اطلاع داده شود

با توجه به بسته‌بندی ایمن و استاندارد همه مرسولات، تحویل به هر یک از شرکت‏‏‌های حمل‌ونقل معتبر به انتخاب کاربر و اعلام بارنامه مرسوله به این معنی است که بروز هرگونه حادثه در هنگام حمل و تحویل به عهده شرکت حمل‌ونقل است و دیجی کوشا تنها در صورت تائید شرکت حمل‌کننده سفارش و در راستای تسهیل امور پیگیری، خسارت را جبران می‌‏کند.
طریقه بازگرداندن کالاها با ضمانت ۳ روز بازگشت کالا

آیا می‌توانم محصول را بازگشت دهم؟

شما می‌توانید تا ۳ روز پس از دریافت سفارش خود، آن را مرجوع نمایید. دلایل مرجوعی کالا می‌تواند شامل یکی از موارد زیر باشد:

کالای دریافت شده اشتباه بوده و یا اقلام سفارش به‌صورت کامل تحویل داده نشده‌ باشند.

محصول دارای عیب و نقص باشد.

تاریخ انقضای محصول و یا مدت‌زمان ضمانت کالا به پایان رسیده باشد.

مشتری نظر خود را درباره خرید محصول عوض کرده باشد.

شرایط پذیرش کالای برگشتی چیست؟

در صورت تغییر نظر مشتری درباره خرید کالا، محصول باید دربسته بندی اصلی خود قرارگرفته و مهروموم بسته‌بندی باز نشده باشد.

محصول مطابق شرایط اولیه (هنگام تحویل کالا) بوده و مورداستفاده قرار نگرفته باشد.

محصول آسیب‌ندیده باشد.

بازگشت مبلغ پرداخت‌شده به چه صورت است؟

دیجی کوشا تمام تلاش خود را به کار می‌گیرد تا مبلغ موردنظر را تا ۲۴ الی ۷۲ ساعت کاری پس از دریافت کالای برگشتی به‌حساب مشتری واریز نماید

در صورت خرید از طریق درگاه پرداخت الکترونیکی بانک سامان، مبلغ برگشتی به‌صورت خودکار به‌حساب مورداستفاده هنگام پرداخت آنلاین، واریز می‌شود.

در صورت خرید از طریق پرداخت در محل توسط مشتری، مبلغ به‌محض دریافت اطلاعات حساب از مشتری، پرداخت خواهد شد.

مراحل بازگشت کالا چیست؟

ابتدا با امور مشتریان دیجی کوشا  تماس گرفته و یا مشکل خود را از طریق آدرس پست الکترونیکی info@digikosha.com با ما در میان بگذارید.

پس از دریافت درخواست بازگشت کالا کارشناسان دیجی کوشا با شما تماس گرفته و برای دریافت کالا از درب منزل (سفارش‌های شهر تهران) هماهنگی‌های لازم را انجام داده و یا راه‌های ارسال کالا به دیجی کوشا توسط مشتری (سفارش‌های دیگر شهرها) را به شما معرفی خواهند کرد.

کارشناسان دیجی کوشا پس از دریافت کالا شروع به بررسی دلایل بازگشت کالا (بیان‌شده توسط مشتری) خواهند کرد.

اگر دلایل بازگشت کالا موردقبول باشد اقدامات موردنیاز برای بازگشت مبلغ پرداختی، طی ۲۴ الی ۷۲ ساعت کاری انجام خواهد شد.

اما اگر دلایل بازگشت کالا موردقبول واقع نشده و یا با محصول بازگشتی مغایرت داشته باشد محصول به مشتری پس داده می‌شود.

کالا را چطور ارسال کنیم:

لطفاً قبل از هر اقدامی، با کارشناسان خدمات مشتریان  تماس بگیرید. بازگشت کالا صرفاً با هماهنگی کارشناسان میسر خواهد بود. از ارسال کالا بدون هماهنگی با خدمات مشتریان جداً خودداری کنید. فاکتور و فرم بازگشت کالا همراه کالا ارسال شود.